Kişiye Özel

Herkesin kendine has özellikleri olduğu gibi beğenileri de birbirinden farklıdır. Her yeni talep ise bizim için yeni bir maceradır. Hayal ettiğiniz kişiye özel tasarımların nasıl oluştuğuna gelin birlikte bakalım.

Öncelikle kişinin zevkine uygun olarak küre, kapsül, beyzi, kesme tane, sığırcık, arpa, uçlu yuvarlak, şalgami (İstanbul model) kesim modeller arasından tane şekli belirlenir. Sonrasında ise ürünün 11-33-99 gibi hangi sayıda yapılacağına karar verilir.

Ürünün kişi tarafından gündelik mi yoksa koleksiyon için mi kullanılacağına göre ölçüsü belirlenir. Gel gelelim sıradaki adımda imamenin belirlenmesine. Birbirinden farklı seçenekleri ile karar vermesi zor bir aşama olsa da her seçimle yeni dünyaları aralayan çalışmalar bizim en keyif aldığımız aşamadır. Kimi zaman gümüşten püsküllerle, kimi zaman baş harfi oyulmuş altın boncuklarla… Lale, çiçek, minare, kavuk motifleri olabildiği gibi özel logo ve motifler de tasarımın şekillenmesinde büyük rol oynamaktadır.

Tespihin sallamasının nasıl olacağı, klasik mi yoksa oyma işçilikle mi yapılacağı, oyma ürünler için malzemenin rengi ve sert-yumuşak oluşuna göre ortalama olarak model belirlenmektedir.

Tüm bu ön hazırlıklar sonucunda kişiye özel tespihin yapımına başlanmaktadır. Usta işçiliğinin bir eseri olarak Türkiye’de ilk defa kullanıma sunduğumuz ve ayrıca ürünlerin orijinalliğinin görülmesi adına Alman zar malzemeden yapılan tespihlerimizin sistem kısmında minyatür bir zar kullanılmaktadır.

Hayal gücünüzle şekillenen size özel tespih tasarımları için yeni bir maceraya başlamaya biz hazırız. Tanışmak için sabırsızlanıyoruz.